Strefy wiatrowe i śniegowe w Polsce - Wysokiej jakości Hale namiotowe - Producent | GRANDE Tunele Foliowe - Hale namiotowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Strefy wiatrowe i śniegowe w Polsce

Znajomość stref wiatrowych i śniegowych na terenie naszego kraju jest niezwykle istotna w momencie, gdy w planach pojawia się zakup hali całorocznej. Warto zapoznać się z tym zagadnieniem przed zakupem konstrukcji, aby przez niedopatrzenie nie narazić się na problemy ze strony urzędów, mogących zakwestionować prawo do postawienia i użytkowania obiektu.
Nasz kraj podzielono na 5 stref śniegowych oraz
5 stref wiatrowych. Podział terytorialny wraz z wymaganymi obciążeniami przedstawia mapa. Różnica pomiędzy poszczególnymi strefami śniegowymi wynosić może od 70 do 200 kg/m² dopuszczalnego nacisku pokrywy śnieżnej. Jeżeli w planach jest postawienie konstrukcji na zasadzie stałego pozwolenia na budowę, wówczas należy mieć świadomość, że hala musi spełniać warunki przewidziane w normach dla określonego miejsca lokalizacji. W przypadku wątpliwości najlepiej zasięgnąć porady lokalnego architekta, który na podstawie dostarczonych informacji dotyczących m.in. przeznaczenia hali i przewidywanego okresu użytkowania pomoże dobrać odpowiednie parametry.
Innym rozwiązaniem jest postawienie hali
tymczasowej o konstrukcji lekkiej – zalegalizować ją można za zasadzie 120- dniowego zgłoszenia. Jest to wyjście szczególnie korzystne dla hal namiotowych wykorzystywanych jako obiekty imprezowe bądź sezonowe zadaszenia.

Firma GRANDE jest w stanie wykonać halę pod każde obciążenie  - ta kwestia zawsze należy do Inwestora. Hala jest sporą inwestycją, zatem decyzja o jej zakupie musi być podjęta w sposób przemyślany. Tu chętnie pomogą handlowcy firmy GRANDE  - nastawieni na budowanie długotrwałych, pozytywnych relacji z Klientami.
Kontakt z naszą firmą gwarantuje potencjalnym Inwestorom wyczerpujące informacje i atrakcyjne cenowo oferty na obiekty dostosowane do indywidualnych potrzeb.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego